Menu Close

İSTATİSTİKSEL Analİz

Tamamlanmış bir araştırmanın, istatistik analizinin yapıldığı ve analiz raporunun hazırlandığı bir hizmettir.

Veri yönetimi yapılmış ya da veri yönetimi gerektirmeyen analize uygun veritabanına sahip tamamlanmış bir araştırmanın ya da tezin istatistik analiz raporunun hazırlandığı iş kalemdir. Raporlama yapılırken tablolar makalelerde kullanılmaya hazır bir şekilde hazırlanmakta ve tabloları açıklayıcı özet cümleler bulunmaktadır.

01  FORMU DOLDURUN

Başvuru formunu doldurun, çalışmanızın amaçlarını belirtin, veritabanınızı ekleyin (SPSS veya Excel) varsa örnek boş tabloları (dummy tables) veya benzer makaleleri ekleyin.

02  TEKLİFİ ONAYLAYIN

İstatistik ekibimiz, isteğinizi inceleyecek ve size fiyat teklifi iletecek ve onayınızı bekleyecektir.

03 Analİzler yapılsın

Veritabanınız analiz öncesi incelendikten sonra, varsa ekibimizin soruları size iletilecek ve cevaplarınız ardından gerekli analizler tamamlanacaktır. Hizmet teslim süresi yaklaşık 30 iş günüdür. 

04  İSTEĞİNİZ TESLİM EDİLSİN

İstatistiksel analiz raporunuz hazırlanacak, metot bölümü yazılmış şekilde size teslim edilecektir. Varsa sorularınız iş teslimi sonra yanıtlanacaktır. 

“Verilerin girişini tamamladım, çalışma amaçlarını, protokolü ve boş örnek tabloları gönderiyorum.”

Analİz raporunu beklİyorum.

SSS

SIKÇA SORULAN SORULAR

İlk Aşama

Çalışmanız ile ilgili araştırma protokolünü, veri toplama formu örneğini ve veritabanını iletmeniz yeterli olacaktır. Örnek tablolar veya makaleleri de gönderebilirseniz analizler yapılırken bunlardan faydalanabilecektir.

Hizmet bedeli, analizlerin zorluğuna, veri yönetimi yüküne, değişken sayısına ve örneklem sayısına bağlıdır.

Verileriniz tarafımıza ulaştığında gizlilik anlaşması tarafınıza iletilmekte saklanmaktadır. Hiçbir şekilde isminiz, size verdiğimiz hizmet, 3. taraf ile paylaşılmamaktadır. 

Verileriniz Med-litera ekibi tarafından saklanmaktadır. Tarafınıza gizlilik anlaşması iletilmekte ve saklanmaktadır. Hiç bir şekilde 3. bir tarafa iletilmemektedir.

İşlemlerin Yapılması

İşlemleriniz yapılması, sizden önceki başvurulara ve verilecek hizmetin zorluğuna göre değişmektedir. Genellikle veritabanı düzgün bir çalışmanın orta düzey istatistikleri için teslim süresi yaklaşık 20-30 iş günü olmaktadır.

Hizmetleri veri yöneticileri ve biyoistatstik konusunda deneyimli istatistikçiler yapmaktadır. Gerektiği durumda medikal danışmanlarımız tarafından destek verilmektedir.

İstatistik bilmenize gerek yoktur, fakat analizleri yorumlayıp klinik anlamlılık açısından daha iyi kavramak için temel istatistik kavramları bilmeniz gereklidir. 

Analizinin tamamlandıktan sonra örneklem büyüklüğünü arttırmak için yeni hastaları eklediğiniz durumda hem veri yönetiminin, analizlerin ve istatistik analiz raporunun yeniden hazırlanması gerekmektedir. Bu sebeple ilk ödemeniz gibi olmamakla birlikte size yeni bir hizmet bedeli iletilecektir.

SPSS, Med-Calc veya NCSS-PASW paket programlarını kullanıyoruz.

Raporlama ve Sonrası

İşlemler tamamlanıca size analizlerinizin yapıldığı veri tabanı ve analiz raporunuz iletilmektedir.

İşlemlere başlamadan önce hangi analizlerin yapılacağı, varsa hangi gruplar arasında karşılaştırmaların yapıldığı kararlaştırılır yapılmaktadır. Eğer analiz raporundan sonra revizyon istekleriniz olursa istediğiniz değerlendirilmektedir.

Bu durumda final veritabanını göndermeniz ardından yeniden analizler baştan yapılmakta ve raporunuz yeniden yazılmaktadır. Bu durumda ilk hizmet bedeli kadar olmasa da yine bir ücret talep edilmektedir.

Faturalandırma ve sonrası

Size analiz raporunu ve veritabanını iletiyoruz. 

Evet, eğer aksini belirtmemişseniz hem verileriniz hem de raporunuz kendi dosya sunucularımızda saklanıyor. Yıllar sonra bu verilere ve rapora ulaşmak istediğinizde talebinizi iletirseniz, arşivden dosyalarınız size tekrar gönderiliyor.

Call Now Button
×

Merhaba!

WhatsApp üzerinden bize soru sorabilirsiniz, veya bize [email protected] adresinden ulaşabilirsiniz.

× Nasıl yardım edebiliriz?